Hastanemizin Düzenlemiş Olduğu Yangın Tatbikatı
14 Nisan 2022

     Hastanemizde meydana gelebilecek bir yangın olayında başta Hastane Acil Durum ve Afet Planında görev verilen personellerimize gerekli müdahale becerilerini kazandırmak, diğer tüm çalışanların doğru davranışları sergileyerek uygun bir şekilde tahliye olmalarını sağlayarak tecrübe kazandırmak ve meydana gelebilecek aksaklıkları tespit etmek amacıyla uyguladığımız tatbikatımız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. 04-08 Ekim 2021 tarihleri arasında öncelikle personel eğitimlerimizi tamamladıktan sonra 08 Ekim 2021 tarihinde tatbikatımızı gerçekleştirdik. Eğitimler ve tatbikatlar sırasında herhangi bir kazaya mahal verilmemiş olup herhangi bir iş kazası ile de karşılaşılmamıştır.

       Senaryomuz gereği hastanemiz 3. katında bulunan yemekhanede çıkan yangında bir personelimiz mahsur kalmış, 2 personelimiz ise çeşitli derecelerde yaralanmıştır. Yaralanan ve mahsur kalan personellerin bir an önce tahliye edilmeleri için öncelikle Hastane Arama Kurtarma ve Tahliye Ekibimiz tahliye çalışmalarını başlatmış, Yangınla Mücadele Ekibimiz de yangına ilk müdahale yapmak için yangın yerine ulaşmıştır. Çalışmalarımız devam ederken haber verilen 112, UMKE, AFAD ve İtfaiye ekipleri de en kısa sürede hastanemize ulaşmışlardır. AFAD ekibimiz dumandan etkilenerek baygın olan 1 yaralı personelimize müdahale ederek tahliyesini gerçekleştirmiştir. UMKE ekibimiz de 1 yaralıya müdahale ederek tahliyesini gerçekleştirmiş ve 112 Ekiplerine teslim etmiştir. Tahliye edilen yaralılarımız 112 AmbulansIa ile nakledilmişlerdir. İtfaiye ekibimiz ise yemekhanede mahsur kalan personelimizin tahliyesini sepetli araç ile gerçekleştirmiştir.

      Başarılı bir şekilde tamamlanan tatbikatımıza katkı sunan tüm kurumlara, personelimize ve panik yaratmayarak büyük bir sabırla destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.IMG-20211008-WA0118.jpg

VID_20211008_144418_Moment.2.jpga.jpg