Tunceli'de Anne Adayları Doğuma Yoga Yaparak Hazırlanıyor
14 Şubat 2022

      Tunceli'de anne adayları, rahat bir hamilelik dönemi geçirmek için yoga ve duyu bütünleme egzersizleri yaparak doğuma hazırlanıyor.

      İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Tunceli Devlet Hastanesi Gebe Okulunca verilen eğitimler için zaman zaman ildeki 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda bir araya gelen anne adayları, doğa eşliğinde yoga yapıyor.

     Tunceli Devlet Hastanesi Baş Hekimi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Çağdaş Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2018 yılı başından beri 'gebe okulu' aktivitelerine devam ettiklerini söyledi.

     Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel tarafından yapılan 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda yoga eğitimi verdiklerini belirten Özdemir, şunları söyledi:

     "Gebelerimiz burada hem günlük aktivitelerini hem normal sporlarını yapıyor hem de gebelik ve doğum için gerekli aktivitelerini yaparak daha rahat gebelik dönemi geçirmeleri için çalışıyoruz. Profesyonel bir gebe eğitmenimiz var. Doğadaki bu yoganın yanı sıra hastane de de çeşitli eğitimler veriyoruz." dedi.

     Youtube da yer alan haber videosu için linki tıklayınız  https://youtu.be/isILxFnd8Ww

     Milliyet Haber`de çıkan haber yazısı için linki tıklayınız  Milliyet HaberYoga.jpeg

Yoga (2).jpeg